Váš partner pro zelené teplo

+420 605 231 690


Spuštění provozu technologické linky na sušení Biomasy

26.11.2014 15:27

Spuštění provozu technologické linky na sušení Biomasy

Chladného listopadového dne 25. 11. 2015 byla slavnostně spuštěna linka na drcení a sušení dřevní hmoty pro výrobu pilin. Technologická linka skládající se z drtiče dřevní hmoty, sušičky pilin a sila umožňuje 100% zpracování odpadové dřevní hmoty a její přípravu na další využití. Tento projekt byl spolufinancován Evropskou unií z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova a celková investice činila zhruba 10 milionů Kč.

Dřevní hmotu, která zbývá po těžbě, či v dřevozpracujícím průmyslu, nelze nijak využít a je vlastně odpadem. Z tenké kulatiny, ze které se nevyplatí vyrábět štípané dřevo, klestí, větví a z různých těžebních zbytků, lze pomocí štěpkovače nadrtit štěpku. Takto zpracovaná Štěpka je kvalitní plnohodnotné palivo, které můžete lehce přepravovat i skladovat. Je možné ji dále využít jako mulč či do kompostu.

Pro ještě drobnější dřevní odpad disponujeme drtičkou, která produkuje jemné piliny. Tyto postupují dále do bubnové tříplášťové sušárny, kde se sníží jejich vlhkost až na 5%. Po vysušení, které trvá přibližně 1 hodinu při objemu 200 kg, jsou piliny uskladněny v silu.

pilin s takto nízkou vlhkostí je možné dále vyrábět dřevěné brikety nebo pelety vysoké kvality a výhřevnosti. Při vysokém tlaku vzniká bez jakýchkoliv přídatných látek vysoká soudržnost, které by bez vysušení vstupního materiálu nebyla možná.

Součástí ohleduplnosti člověka k přírodě je i úspora spotřebovávaných surovin a jejich využití na 100%. Optimalizace všech výrobních procesů zamezuje jakémukoliv plýtvání a pomáhá nám naplňovat myšlenku aktivní spoluúčasti na výrobě tepelné a elektrické energie z obnovitelných zdrojů.

Váš veškerý dřevní odpad odkoupíme a dle těchto postupů zpracujeme. Pro více informací navštivte naši stránku Výkup dřevního odpadu anebo nás kontaktujte na tel. č.:+420 601 320 916.

Spuštění provozu B Energy s.r.o.

Vedoucí provozu Martin Lohniský

Přestřižení pásky B Energy s.r.o.

Spuštění linky na sušení pilin

Sušička pilin

Sušička pilin


RSS

Novinky

Technologie na výrobu paliv z ostatních odpadů

18. Únor 2021
Společnost B ENERGY s.r.o. je nositelem projektu s názvem "Technologie na výrobu paliv z ostatních odpadů", který je spolufinancován Evropskou unií - Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životního prostředí.

Zobrazit celou novinku

Dozvíte se, že...

Dokážeme seštěpkovat jakoukoliv dřevní hmotu od větví, klestí, roští až po kmeny stromů do průměru 60 cm.

Výhřevnost štěpky je 15 MJ/kg.

Štěpkování


© 2022, B ENERGY s.r.o. - všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑